Як підготувати квартиру до ремонту?

247

 

Ремонт справа непроста. Зважитися на нього комусь складно, в тій чи іншій мірі. Часто остаточне рішення приймається в останній момент — ну все, всі пазли головоломки склалися: шпалери відстали зовсім, на підлогу впали, каналізація забилася вкінець, сусід своїм вереском замучив, та й якісь незрозумілі родичі зібралися приїхати — загалом, для ремонту саме час! Почали! Але для всякого доброго діла потрібна якісна підготовка.

 

Насамперед треба розглянути першооснову — для чого ремонт необхідний. Це, щоб до нього підходити поступово і морально підготовленим. Раптовість тут не помічник. Багато в чому, ремонт вимагає психічна складова. Психологи називають її душею. Людині властиво шукати оновлень для свого психологічного простору, як Windows для своєї операційної системи. Ми радіємо, коли хороші поновлення нас приходять. Ремонт — це руйнування старого і побудова нового. Хоча б, навіть в дрібницях, але це має відбуватися. Інакше з’являється застій. Часто, щоб цей застій пробити і розрулити, треба щось розвалити.

Отже, з цим розібралися. Це щоб не з’являлося бажання приклеїти відсталі шпалери канцелярським скотчем і сказати, що і так не погано. 🙂 Вже краще, відірвати те, що відклеюється, і вставити на це місце модне панно. Якщо ви все ж таки вирішили підійти до цього з мінімальними витратами, то вам слід подивитись статтю тут.

 

Слід визначити для себе одне просте правило. Воно працює завжди. Чим краще до перебудови підготуватися, тим швидше вона пройде і якісніше. Тим менше ми на неї витрачаємо часу, тим менше вона забирає енергії. На перших порах сама дія навіть нас заряджає. Людина сповнений ентузіазму. Це ломка старого порядку спонукає до дії. Але потім, поступово ця хвиля вичерпується. І чим довше роботи тягнуться, тим нудніше стає. Це правило бачене за багато років і не на одному об’єкті. Тому, потрібно підготуватися і заряд не розтратити.

 

Добре, якщо є можливість на час ремонту переїхати. Це кращий варіант, тому, при підготовці, можна пошукати вільний простір на планований час. І перевезти речі. Тільки ті, які вимагають збереження. Решта треба десь втратити. На те він і ремонт. На нього можна багато чого списати. На що очі насилу дивилися, ненавмисним чином загубилося. Площа при ремонті повинна бути по максимуму порожній. Пустота економить час. І навіває на правильні думки. Недарма мудрі монахи в Тибеті її шукають. Те, що не вдається відвезти, треба плівкою накрити і заклеїти добре скотчем. Краще не використовувати для цих цілей тканину. Крізь неї проходить пил. А будівельний пил пройде там, де звичайна не зможе. І в неї є ще й властивість образіва. Так що прибирати що-небудь, особливо поліровані поверхні, треба тільки вологою серветкою. Ні в якому разі не сухий. Поліровці прийде «кінець».

 

Отже, багато плівки для укривання, будівельний скотч, серветки, вологі серветки, щоб терміново витерти руки чи обличчя, і на випадок, якщо перекрили воду, чистячі губки для взуття (просто зайти і тут же вийти з ремонту, це дію до невпізнанності змінює взуття ) — це має бути куплено до початку.

Проміряти площу стін, стель, підлоги — все, що буде мінятися. Щоб зробити якомога ближче до точності розрахунок. Це, щоб скласти кошторис. Вона обов’язкова. Треба знати, скільки грошей буде потрібно на захід і бути до цієї суми готовим додати ще, як мінімум 15%. Це за умови, якщо розрахунок буде точним. Тому віднесемо складання кошторису теж до підготовчих заходів. А для того, щоб кошторис був ближче до реального стану речей необхідний ще й план. Мінімальний проект, за яким будуть проводитися роботи. Він теж має бути. І на його складання можна відвести кілька сімейних творчих вечорів за чашкою чаю. Можна і вирішити, кому доручити виконання, покласти відповідальність за кінцевий вид ремонту. Або на себе коханих, або знайти правильних майстрів. Теж питання не просте. І теж зі сфери підготовки до ремонту.

 

Лише після всіх цих рішень і постановки пташки в графі навпроти, можна вважати, що до ремонту ми підготувалися:

  • Моральна готовність — нероздільне бажання змін і очікування кращого
  • Рішення оптимального перебування самих ремонтуються під час заходу
  • Вольові рішення по схоронності непосильним працею нажитого
  • Правильна упаковка того, що залишиться свідком розгрому і закупівля засобів екстрених заходів з утримання (серветки, вологі та сухі, мочалки, плівки і т.д.)
  • Проект, план, кошторис, аналіз можливих засобів (грошей), готовність додати, як мінімум 15% до них, аналіз технології. Всі роботи повинні виконуватися строго в технологічних рамках. Скільки матеріали повинні висихати, стільки їм на це і відводите. В цьому випадку краще не поспішати.
  • Рішення, в чиї руки віддати прекрасний майбутній вигляд свого гніздечка, і договір про терміни та якість — це краще з’ясовувати відразу, не відкладати, коли вже виправляти гірше, ніж робити заново. Виконавці повинні спочатку розуміти, до якого результату повинні прагнути. За максимум кристально ясно це їм треба донести. Якщо робите самі, тоді ще раз подивіться в початок. Чим раніше ремонт закінчите, тим більше задоволення отримаєте. Розтягнення термінів виносить не тільки гроші і час, а й сили, які краще сконцентрувати на прискоренні реалізації.

Приємного ремонту та якісного оновлення!

comments powered by HyperComments